Državno natjecanje iz kemije

Naš kemičar Jurica

Najbolji kemičari iz cijele Republike Hrvatske boravili su u Sv. Martinu na Muri na 26. državnom natjecanju iz kemije. Jurica Radović, učenik 8.b razreda zahvaljujući svojem trudu, znanju, zalaganju i marljivosti te mentorici Silvani Čubrić plasirao se na državno natjecanje iz kemije.

Natjecanje se održavalo od 25. do 28. travnja. Sastojalo se od praktičnih radova i pisanih zadaća. Za vrijeme ispravljanja pisanih radova, učenici su imali organizirani izlet u naselje Štrigova te vožnju skelom po Muri uz granicu. Također, bilo je održano nekoliko zanimljivih predavanja. Jurica je zauzeo 11. mjesto. Naime, natjecalo se ukupno 20 učenika osmih razreda iz cijele Hrvatske. Kao nagradu dobio je knjigu o kuhinjskim pokusima te još nekoliko zanimljivih knjiga. Za natjecanje se pripremao svaki dan te je pod praznicima dolazio u školu na vježbe pokusa. Za svoj uspjeh i inspiraciju zahvalan je svojoj mentorici, učiteljici kemije Silvani Čubrić zbog njezinog uloženog truda i Iliji Srpaku, učeniku 3. razreda varaždinske gimnazije te višegodišnjem natjecatelju na Međunarodnoj kemijskoj olimpijadi. Jurica se nada da će nastaviti obrazovanje na prirodoslovnom fakultetu te jednog dana postati pravi kemičar. Svaka čast Jurici i njegovoj mentorici Silvani na uspjehu i postignutom rezultatu te puno sreće sljedeće godine!

Novinarska grupa

objavio: Nevenka Šestak   datum: 2. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »