Online izložba i natjecanje „Ususret Uskrsu“

Srednja škola „Arboretum Opeka“ Marčan i ove je godine organizirala izložbu i natjecanje pod nazivom „Ususret Uskrsu“. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Svjetlost nade“. Na natjecanje su pristigla dvadeset i dva rada kao i rad naše učeničke zadruge.

Sudjelovale su sljedeće učeničke zadruge (abecednim redom):

UZ „Aqua Viva“ (OŠ Petrijanec), UZ Cvetek (OŠ Podrute), UZ „Grebengrad“ (Srednja škola Novi Marof), UZ „Grofeki“ (OŠ Bisag), UZ “Hižica” (OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća), UZ „Iglica“ (OŠ Metel Ožegović Radovan), UZ „Ivančica“ (OŠ Ivanec), UZ „Jabuka“ (OŠ Martijanec), UZ „Jurek“ (OŠ Sveti Đurđ), UZ „Kneginja“ (OŠ Kneginec Gornji), UZ „Korpica“ (OŠ Ivana Rangera Kamenica), UZ „Lipa“ (OŠ Visoko), UZ „Pahinsko“ (Centar za pružanje usluga u zajednici, Ivanec), UZ „Philyra“ (Prva privatna gimnazija s pravom javnosti Varaždin), UZ „Sonščica“ (Srednja škola Ivanec), UZ „Sunce“ (Gospodarska škola Varaždin), UZ „Topličnjak“ (OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice), UZ „Veselko“ (OŠ Tužno), UZ „Višnja“ (OŠ Izidora Poljaka Višnjica), UZ „Vrčeki“ (OŠ Vinica), UZ „Vrijedne ruke“ (OŠ Breznički Hum), UZ „Arboretum Opeka“ (Srednja škola Arboretum Opeka).

Fotografije radova bile su  javno dostupne za glasovanje od 22.03.2024. (12.oo sati) do 27.03.2024. (12.oo sati). Radovima su dodijeljeni redni brojevi tako da nije bilo vidljivo koja je učenička zadruga autor rada. Kao glas priznao se pozitivan emotikon yes i heart

Pisanica naše učeničke zadruge "Kneginja" oblikovana je u glinamolu. Pisanica stoji na postolju koje predstavlja krunu od trnja. Pisanica i postolje obojani su akrilnim bojama. Na pisanici je oslikan motiv raspela i uskrsnuća koje je dočarano svijetlim zrakama koje izlaze iz raspela.

učiteljica Martina Goričanac

objavio: Martina Boltižar   datum: 29. 4. 2024.