Projekt Održivog razvoja i Građanskog odgoja i obrazovanja

Izložba „Smanjimo otpad od hrane“

U sklopu projekta Održivog razvoja i Građanskog odgoja i obrazovanja „Budi faca, iskoristi ono što drugi baca!“ koji se ove školske godine provodi u našoj školi, u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Metel Ožegović“ - Odjel za djecu, postavljena je izložba „Smanjimo otpad od hrane“ na kojoj je postavljeno 14 učeničkih ilustracija sa savjetima kako smanjiti otpad od hrane.

U sklopu izložbe, učiteljice Kristina Maričić i Martina Goričanac uz pomoć učenica Ane Klopotan, Tene Medved i Manuelle Novosel iz 8.c razreda, Darie Ivanjko iz 7.a te Karle Aritonović i Katje Slavin iz 7.b razreda provode radionice za djecu predškolskog uzrasta. Do sada su održane 3 radionice u kojima su sudjelovali polaznici gradskih vrtića „Malo drvo“, „Sveta Uršula“ i „Čira-čara“.

Kroz igru i praktičan rad, djeca uče kako kreativno reciklirati i iskoristiti ostatke hrane. Izložbom i radionicama želja je potaknuti djecu da od najranije dobi promišljaju na koje sve načine mogu pridonijeti smanjenju otpada od hrane i smanjenju otpada općenito te kako maštovito iskoristiti stvari koje bismo inače bacili u smeće.

Izložba će biti postavljena u knjižnici do 31. ožujka 2024. godine te pozivamo sve da posjete knjižnicu i pogledaju učeničke radove.

učiiteljica Martina Goričanac

objavio: Martina Boltižar   datum: 22. 3. 2024.